Návod pro instruktory

Pro instruktory je v Matesu k dispozici sekce Tvůj účet, kde instruktoři najdou:

Editaci svého profilu - kontaktní informace Dovednosti/znalosti - zaznamenání profesních dovedností, jazykových znalostí a znalostí lokalit Pracovní přihlášky - kalendář pracovní dostupnosti instruktora Výuky - přehled výuk, které má instruktor odučit v nejbližších hodinách a dnech Výplaty - náhled na historii výplat a aktuální stav všech evidovaných odměn Přihlášení Mates je webová aplikace. Abyste ho spustili, potřebujete pouze internetový prohlížeč, který najdete ve svém počítači, tabletu či telefonu. Obrazovky však v současné chvíli jsou optimalizovány především pro použití na běžném počítač.

Adresu systému Mates vám sdělí kancelář lyžařské školy, pro kterou pracujete. Stejně tak login a heslo, které je pro vstup do systému potřeba, vám sdělí kancelář lyžařské školy. Typicky vám adresa, login a heslo dorazí emailem při vytvoření přístupového účtu, proto zkontrolujte svojí emailovou schránku.

Své přístupové údaje nikomu nesdělujte a nakládejte s nimi jako s chráněnou informací.

Po skončení práce s matesem se nezapomeňte odhlásit. Tlačítko pro odhlášení najdete po rozkliknutí ikonky profilové fotky v levé horní části obrazovky.

Mates pro instruktory

Po přihlášení Mates nabídne v levé části stránky navigaci na to nejdůležitější.

Mates pro instruktory

Profil V sekci profil můžete:

spravovat svoje kontaktní údaje změt si přístupové heslo a podívat se, jakou máte přiřazenou platovou třídu Kontakty U kontaktních údajů můžete uvést i více záznamů. Nový záznam vytvoříte kliknutím na tlačítko + nad tabulkou a vyplněním příslušného formuláře.

Mates pro instruktory

Mates pro instruktory

Mates pro instruktory

Heslo a jeho změna

Pro změnu hesla musíte znát i heslo původní. Jestliže jste ho zapomněli, kontaktujte kancelář vaší lyžařské školy, která vám přístup do systému obnoví.

Mates pro instruktory

Dovednosti a znalosti

Mates pro instruktory

Mates pro instruktory

Mates pro instruktory

Pracovní přihlášky

Agenda pracovních přihlášek slouží k nahlášení dostupnosti, kdy jako instruktor můžete být k dispozici na výuku ve vaší lyžařské škole. Pracovní přihlášky slouží k efektivní komunikaci vašich možných termínů bez nutnosti si vzájemně psát emaili nebo si telefonovat.

Proces nahlášení termínu - pracovní přihlášky Nahlášení dostupnosti probíhá v několika fázích

  1. Instruktor oznaží termíny, kdy je dostupný (stav zadáno - oranžová barva)

  2. Kancelář lyžařské školy potvrdí jednotlivé termíny, že s instruktorem počítá (stav potvrzeno - zelená barva). Od tohoto mementu se instruktor se musí dostavit do lyžařské školy dle obecných zvyklostí.

(3.) Když instruktor zjistí, že v potvrzených termínech nakonec nebude k dispozici, označí je jako Žádost o zrušení (červená barva). Instruktor je stále povinný se dostavit do lyžařské školy.

(4.) Kancelář lyžařské školy zruší termíny, kde byla podána žádost o zrušení (zmízí z kalendáře).

Deadliny Přihlásit se na konkrétní den nebo naopak podat žádost o zrušení lze pouze do vypršení deadlinu. Ten je typicky nastaven o den dříve na 17. hodiny, než je samotný termín. Nastavení deadlinu je však plně na uvážení kanceláře lyžařské školy a může se lišit.

Pracovní přihlášky po deadlinu řešte s kanceláří lyžařské školy napřímo telefonicky, emailem nebo jinak, jak je u vás běžné.

Mates pro instruktory

Pro zadání informace o vaší dostupnost klikněte na konkrétní datum a vyberte pracovní pozici, na kterou se přihlásíte.

Mates pro instruktory

Mates pro instruktory

Kancelář lyžařské školy vaše pracovní přihlášky potvrdí.

Mates pro instruktory

Pro zrušení již potvrzených pracovních přihlíšek je nejprve potřeba zadat žádost o zrušení.

Mates pro instruktory

Kancelář školy nakonec termíny zruší nebo se s vámi dohodne individuálně.

Mates pro instruktory

Výuky Pod odkazem Výuky vám Mates ukáže přehled výuk, které máte odučit.

Každá výuka obsahuje informace:

Datum, čas a délka výuky Meeting point / typ výuky Jestli zaplacená či nikoliv Jméno a příjmení klienta #číslo objednávky Dovednostní úroveň klienta / Jazyk výuky / počet osob

Mates pro instruktory

Výplaty Mates vám umožní nahlédnout do historie vašich výplat.